fbpx
Menu Zamknij

ZASADY BEZPIECZNYCH ZAJĘĆ

ZASADY BEZPIECZNYCH ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH ORAZ GRUPOWYCH W CENTRUM EDUKACJI EDUMOTIV
W ROKU SZKOLNYM 2020/21

W związku z sytuacją pandemii uprzejmie informujemy, że nasze Centrum stosuje się do wytycznych GIS i MEN w sprawie przeciwdziałania pandemii COVID-19.

Oto najważniejsze zasady, których należy przestrzegać biorąc udział w zajęciach stacjonarnych w budynku Edumotiv:

 

 1. Na zajęcia mogą uczęszczać tylko i wyłącznie uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych oraz gdy ich domownicy nie przebywają w kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych. To samo dotyczy nauczycieli prowadzących zajęcia. W razie niemożności uczestnictwa w zajęciach grupowych z powodu infekcji istnieje możliwość wzięcia udziału  w nich z domu poprzez platformę edukacyjną.
 2. Na terenie budynku przebywają wyłącznie pracownik sekretariatu, nauczyciele Edumotiv oraz osoby uczestniczące w zajęciach.
 3. Prosimy, aby uczniowie nie wchodzili do budynku wcześniej niż 5 minut przed rozpoczęciem zajęć, a osoby odprowadzające i odbierające wchodziły do środka tylko w razie absolutnej konieczności zachowując bezpieczną odległość. Opiekunowie powinni odbierać dzieci punktualnie zaraz po zakończeniu zajęć.
 4. Opiekunowie nie mogą przebywać w Centrum oczekując na dzieci. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii. Nie dysponujemy wystarczająco dużą powierzchnią, aby zapewnić bezpieczną odległość dla wszystkich.
 5. W Centrum dostępne są środki czystości (mydło i ręczniki papierowe) oraz dezynfekujące – zarówno każdy uczeń jak i nauczyciel ma obowiązek dokładnej dezynfekcji rąk przed rozpoczęciem zajęć.
 6. Na terenie Centrum pilnujemy podstawowej zasady bezpiecznej odległości 1,5 – 2 metrów podczas przebywania w przestrzeni wspólnej (recepcja, szatnia, korytarz, toaleta, kuchnia) jak i podczas zajęć.
 7. Istnieje obowiązek noszenia maseczek osobistych zasłaniających nos i usta w przestrzeni wspólnej (recepcja, szatnia, korytarz, toaleta, kuchnia).
 8. Podczas zajęć edukacyjnych (indywidualnych i grupowych) podstawową zasadą jest trzymanie bezpiecznej odległości, a w razie aktywności wymagających bliższego kontaktu uczniowie i nauczyciele powinni mieć założone maseczki. Osoby chętne, mogą pozostać w maseczkach podczas całej lekcji.
 9. Każdy uczeń powinien posiadać własne podręczniki i przybory do pisania oraz własną maseczkę.
 • Sale lekcyjne są regularnie wietrzone, a przedmioty i sprzęty codziennie dezynfekowane.
 • W razie sytuacji zwiększonej zachorowalności w okresie jesienno-zimowym istnieje możliwość kontynuowania zajęć tak indywidualnych jak i grupowych w formie online. Tego typu zajęcia były prowadzone w naszym Centrum w czasie lockdownu od marca do końca czerwca 2020 i znakomita większość uczniów była z nich zadowolona.
 • Uczniów realizujących zajęcia indywidualne zachęcamy do uczestniczenia w lekcjach online za pośrednictwem bezpiecznej platformy edukacyjnej Microsoft Teams.

 

Opracowano na podstawie:

https://www.portaloswiatowy.pl/komunikaty-men-i-cke/wytyczne-gis-i-men-na-nowy-rok-szkolny-20202021-18248.html