fbpx
Menu Zamknij

Maksym Dziegiecki

Ukończyłem studia licencjackie na kierunku matematyka w Uniwersytecie  Jagiellońskim. Obecnie kontynuuję studia magisterskie na tej uczelni. Doświadczenie w nauczaniu zacząłem zdobywać już w liceum, gdzie dowiedziałem się, że wielu osobom, którym pomagałem w przedmiocie, odpowiada mój styl tłumaczenia. Od tamtego czasu zdążyłem nabyć sporo doświadczenia z uczniami na wielu różnych poziomach.

Zajęcia dostosowuję do każdego indywidualnie. Pewną ich cechą wspólną jest to, że staram się rozładowywać napięcie w trakcie lekcji. Zdaję sobie sprawę z tego, jak stres może negatywnie wpływać na pracę, więc dbam o wprowadzanie luźnej atmosfery. Jestem głównie po to,aby pomóc, nie oceniać. Jeśli uczeń radzi sobie szczególnie dobrze z danym materiałem, lubię często rozszerzyć go, zająć się nieco trudniejszymi problemami lub wprowadzić zagadnienie, które nie pojawia się na danym etapie edukacji, ale przyda się w szkole średniej, bądź na studiach (nie tylko na ścisłych kierunkach!). Uwielbiam zagadki logiczne, czasem ciężko mi się powstrzymać przed zadaniem jakiejś uczniowi do domu.

Matematyka jest moją pasją i o ile zdarza mi się czytać czy oglądać coś ściśle z nią związanego, to jest mnóstwo rzeczy, które robię w wolnym czasie poza tym. Wyjście z przyjaciółmi to moja ulubiona forma rozrywki. Kocham grać z nimi w tenisa, siatkę i oczywiście w planszówki. Uwielbiam też kino, gry komputerowe i siłownię. Być może nie zawsze starcza czasu i motywacji na wszystko, ale jakoś odnajduję w moich aktywnościach życiowych equilibrium.