fbpx
Menu Zamknij

Agnieszka Szostak – Siedlik

Jestem dyplomowaną nauczycielką z trzydziestoletnim stażem pracy. Na przestrzeni tych lat z powodzeniem przygotowałam początkujących pianistów do występów na licznych koncertach, konkursach, egzaminach do szkół wyższego stopnia. Pracowałam i nadal pracuję w szkołach muzycznych I i II stopnia, gdzie oprócz nauczania pełniłam kierownicze funkcje. Moje doświadczenie pedagogiczne wychodzi poza mury szkolne i obejmuje zarówno indywidualną pracę z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzieżą i dorosłymi, jak i z większymi grupami. 

W kręgu moich zainteresowań od zawsze znajdowała się synteza sztuk i wszelkie próby odnajdywania wspólnego języka dla różnych form artystycznego wyrazu. Od dawna fascynowała mnie możliwość odczuwania sztuki więcej niż jednym zmysłem, dlatego parę lat po uzyskaniu tytułu magistra sztuki (pedagog-pianistka), podjęłam i ukończyłam studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W pracy z dziećmi najbardziej zależy mi na zaszczepieniu w młodym człowieku zainteresowania sztuką i wykształceniu radości z obcowania z różnie pojmowanym pięknem. Cenię sobie wzajemną inspirację i oddziaływanie w kontaktach z uczniami i słuchaczami, a samo obcowanie z drugą osobą i wpływ na ogólny rozwój młodego człowieka są dla mnie źródłem satysfakcji zawodowej.

Prywatnie jestem żoną muzyka i matką dwóch nieźle zorientowanych w świecie sztuki córek. Cenię sobie kontakt z naturą – podobnie jak obcowanie ze szuką, jest dla mnie wytchnieniem.