fbpx
Menu Zamknij

Anna Brudkiewicz

Dyrektor EduMotiv - nauczyciel angielskiego

Jestem  anglistką i polonistką, absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w szkołach publicznych i prywatnych, ucząc różne grupy wiekowe. Będąc nauczycielem gimnazjum zostałam współtwórczynią autorskiego programu nauczania języka angielskiego pt. „Świat bez barier”, który przez wiele lat realizowania w klasach z rozszerzonym programem języków obcych cieszył się dużym uznaniem oraz przynosił wymierne korzyści moim uczniom.Od czterech lat prowadzę własne Centrum Edukacji EduMotiv w Zabierzowie, gdzie uczę angielskiego i współpracuję z grupą kreatywnych nauczycieli, tworząc miejsce alternatywne dla typowej szkoły.

Potrafię nawiązać dobry kontakt tak z najmłodszymi dziećmi jak i nastolatkami czy dorosłymi. Z doświadczenia wiem, iż każda osoba  potrzebuje indywidualnego podejścia oraz wsparcia w zdobywaniu wiedzy i dążeniu do celu. Jestem  zwolenniczką idei profesor psychologii Carol Dweck głoszącej, iż mózg ludzki jest plastyczny, a człowiek jest w stanie skutecznie uczyć się nowych rzeczy przez całe życie. Osoby, które postrzegają swą inteligencję nie jako coś stałego i niezmiennego, lecz  jako cechę, która może podlegać ciągłemu rozwojowi, z większą odwagą podejmują wyzwania. Ponadto są bardziej wytrwałe i nie poddają się w obliczu błędów i porażek, a dzięki temu mają większe poczucie własnej wartości i łatwiej osiągają sukcesy.

Nieustannie poszukuję nowych sposobów nauczania języka obcego, które mogą okazać się bardziej skuteczne, motywujące oraz  inspirujące moich uczniów. Na zajęciach cenię twórczą, przyjazną atmosferę, jak również sympatyczną, opartą na wzajemnym zaufaniu relację nauczyciel – uczeń. Chętnie wykorzystuję  ruch, rysunek, piosenkę, rymowankę, dyskusję, swobodne teksty, gry i zabawy językowe, angażując w ten sposób rozmaite typy inteligencji moich kursantów. Szczególnie cenię dramę jako świetny sposób na naukę języka i swobodną ekspresję uczniów szczególnie tych najmłodszych. Ukończyłam kurs dla nauczycieli – Kids English Theatre Teacher Training pod kierunkiem angielskiej aktorki i nauczycielki Mirandy Flynn Legge.

Najlepiej relaksuję się z dobrą książką lub filmem albo na spacerze z psem. Od lat ćwiczę jogę, a latem świetnie wypoczywam jeżdżąc  na rowerze. Lubię podróże zagraniczne w towarzystwie rodziny i przyjaciół.