fbpx
Menu Zamknij

Agnieszka Pokrywka

nauczyciel polskiego

Jestem polonistką, historykiem, nauczycielem WDŻ-u, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz egzaminatorem OKE. Posiadam duże doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do egzaminu ósmoklasisty. 

Moja przygoda z dziećmi i młodzieżą trwa już prawie  20 lat. Przez ten cały czas miałam możliwość pracować z wieloma osobami, począwszy od tzw. trudnej młodzieży,  kończąc na dzieciach, posiadających olbrzymi potencjał. Staram się być nauczycielem pełnym pozytywnej energii i humoru, motywuję uczniów głównie przez docenianie ich mocnych stron. W pracy dydaktycznej zwracam uwagę na wszechstronne poznanie uczniów i wspieranie ich rozwoju. Stosuję nowatorskie metody i  różne środki dydaktyczne, które są dostosowane do wieku i potrzeb młodego człowieka.  Bardzo często wykorzystuję  krytyczne myślenie, dzięki któremu uczniowie samodzielnie znajdują odpowiedzi na swoje pytania i tym samym twórczo  rozwiązują problemy. Szczególny nacisk kładę na umiejętność czytania ze zrozumieniem i tworzenia dłuższych form wypowiedzi. Swoją pracę wykonuję z ogromną pasją. Lubię być dorosłym przyjacielem ucznia, nie tylko „panią od polskiego”. Staram się być odpowiedzialna, konsekwentna i obowiązkowa.

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych nastolatków i właścicielką 3 niesfornych kotów, która swój wolny czas poświęca na czytanie książek, wyplatanie przedmiotów z papierowej wikliny, zbieranie pocztówek i nieustanne dokształcanie się.