fbpx
Menu Zamknij

Język hiszpański – współczesna moda czy przydatna umiejętność?

Kursy języka hiszpańskiego

Kursy języka hiszpańskiegoNauka języków obcych zyskała ogromne znaczenie w ostatnim czasie. W dobie dynamicznie rozwijającego się świata coraz większą wagę ma umiejętność porozumiewania się z obcokrajowcami w ich rodzimym języku. Większość z nas musi więc dostosować się do tej nowej sytuacji. Niemniej nie można zapominać, że nauka języków obcych to również świetna zabawa! Dlaczego więc nie podjąć się tego wyzwania i zacząć przygodę akurat z językiem hiszpańskim?

Kilka faktów o języku hiszpańskim

Hiszpański to jeden z łatwiejszych języków do nauki. Jeżeli masz na koncie podstawy języka angielskiego, bez problemu będziesz mógł przełożyć te zasady na hiszpański. Z drugiej strony jego gramatyka jest na tyle prosta i przejrzysta, że nie powinna stanowić problemu również dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językami obcymi.

Skąd rozróżnienie: język hiszpański – język kastylijski? Warto zauważyć, że obie nazwy są poprawne. Jeszcze dziś język hiszpański bywa nazywany kastylijskim (hiszp. castellano), dla odróżnienia go od innych języków używanych w Hiszpanii, tj. baskijskiego, katalońskiego czy galicyjskiego. Jeżeli więc spotkasz się z określeniem „kastylijski”, nie ma obaw – to nadal ten sam język!

Dość ciekawy jest również fakt, iż hiszpański posiada różne dialekty. Będą to, m.in. kanaryjski, madrycki, kubański czy andaluzyjski, choć wymieniać można bez końca, albowiem ile narodowości posługujących się tą mową, tyle jej odmian. Stąd też nauka języka hiszpańskiego jest wyjątkowo ciekawa: nawet jeśli poznasz jego podstawy, dialekty będą stopniowo odkrywać przed tobą kolejne tajemnice języka.

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Hiszpański jest jednym z najpowszechniejszych języków na świecie! Co więcej, plasuje się już na drugim miejscu w rankingach popularności zaraz po języku chińskim, a przed językiem angielskim. Szacuje się, iż włada nim ponad 650 milionów osób. Brzmi imponująco? Na pewno!
Jeżeli zgłębiłeś już tajniki pozostałych języków obcych, podjęcie nauki hiszpańskiego będzie dobrym pomysłem.

Jesteś zainteresowany pracą w organizacjach międzynarodowych, ale nie wiesz, czy nadać hiszpańskiemu priorytet? Pamiętaj, że jest on jednym z oficjalnych języków takich instytucji jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, Unia Afrykańska czy Unia Europejska. Język ten jest także drugim językiem na świecie używanym w środowisku pracy w kontaktach zagranicznych oraz pierwszym językiem obcym w Wielkiej Brytanii, Brazylii czy Stanach Zjednoczonych. Pomyśl o tym przy okazji planowania swojej ścieżki kariery!

Jeśli jednak znalezienie pracy nie jest twoją główną motywacją, a nauka języków obcych jest po prostu twoją pasją, również powinieneś spróbować. Warto go znać choćby po to, by poszerzać horyzonty i pełniej poznawać kulturę danego kraju. Żadne opracowania w języku polskim nie zastąpią nam materiałów, które dostaniemy w oryginale!