fbpx
Menu Zamknij

Genki English – nowoczesny sposób na pokonanie nudy i świetne efekty w nauce angielskiego

Lekcje języka angielskiego dla dzieci Genki English to metoda opracowana przez rodowitego Brytyjczyka, Richarda Grahama, który około roku 2000 przebywał w Japonii. Sam uczył się japońskiego, a jednocześnie nauczał angielskiego dzieciaki w tym kraju. Z podwójnego doświadczenia bycia uczniem i nauczycielem powstała inspiracja do stworzenia własnej metody nauczania języka angielskiego jako języka obcego. Jest ona znana na całym świecie, polecana przez British Council, a jej skuteczność potwierdzona przez  Harvard Graduate School of Education.

Richard posiadający doskonałą znajomość japońskiego, zapytany o wskazówki do sukcesu w nauce języka obcego, odpowiada:

“My tips are basically the same as Genki English:  find out what you want to say, find a fun way to learn it, think „I can” and if you fail, try again. Languages are one of the easiest things to learn (it’s not Genetic Engineering), it just takes time so it’s got to be fun and you’ve got to be learning stuff that’s useful.”   

A zatem dowiedz się, co chcesz powiedzieć,  jaki jest twój cel w nauce języka, znajdź ciekawy, ekscytujący, pełen życia i pozytywnej energii  (czyli po japońsku genki) sposób na jego naukę. Pomyśl „potrafię się nauczyć”, a jeśli coś się nie uda, spróbuj jeszcze raz. Nauka języków obcych w gruncie rzeczy nie jest trudna w porównaniu z np. inżynierią genetyczną, lecz jak każda umiejętność praktyczna wymaga wielu ćwiczeń, co z kolei zajmuje trochę czasu. Aby wytrwać, należy sprawić, aby nauka była przyjemna i łączyła się z kreatywną zabawą, zaś rzeczy, których się uczymy były naprawdę przydatne w życiu.

Skuteczność metody  oraz to , że jest uwielbiana przez kilkulatki aż po nastolatki , a nawet niektórych dorosłych polega na niesamowitym zaangażowaniu ucznia, jego emocji, różnych zmysłów oraz inteligencji wielorakich ( a szczególnie językowej, ruchowej, muzycznej oraz interpersonalnej) w proces zdobywania wiedzy i umiejętności . Dzięki temu dzieciaki zapamiętują angielski w kontekście, w jakim jest on zwykle używany, zamiast tradycyjnie wkuwać słówka, by je potem zaraz zapomnieć.

  • Metoda Genki English to skuteczny nie wykorzystujący tradycyjnego podręcznika program oparty na piosenkach, animacjach, łamigłówkach, grach i zabawach, mini dramie  i dialogach, a więc współdziałaniu w grupie  
  • Komputerowe oprogramowanie Genki English doskonale przemawia do dzieci z pokolenia Z prostą, ale wyrazistą i przykuwającą uwagę grafiką i animacjami, które  pobudzają wyobraźnię i zachęcają do interakcji
  • Proste i wpadające w ucho piosenki rozwijają  słuch oraz sprzyjają zapamiętywaniu słów i zwrotów , a gry i zabawy ruchowe wykorzystują element kinestetycznego sposobu uczenia się
  • Dodatkowo, element zdrowej rywalizacji obecny na lekcjach Genki English nieustannie motywuje dzieci do pracy.
  • Efekty nauczania metodą Genki English są widoczne już po kilku pierwszych zajęciach, dzieci w naturalny sposób, nie zmuszane przez nikogo zaczynają mówić po angielsku, zadawać i odpowiadać na pytania (każda lekcja to około 8 nowych słów).

W Centrum Edukacji Edumotiv Metoda Genki English jest stosowana w nauczaniu dzieci w wieku przedszkolnym  oraz klas 1-4, zaś jej elementy są wykorzystywane również na zajęciach starszych uczniów.