fbpx
Menu Zamknij

Atuty nauczania zdalnego – czyli o lekcjach online w Edumotiv

Lekcje online edumotiv

Pandemia wpłynęła na wiele aspektów naszego życia – pracę, zakupy, podróże i relacje międzyludzkie. Edukacja i sposób kształcenia naszych dzieci musiały zaadaptować się z dnia na dzień do nowej sytuacji. E-learning czyli nauczanie przez internet z gałęzi    wspomagającej naukę, stało się jej filarem. 

Nauczanie online radykalnie zmieniło nasze wyobrażenie o procesie zdobywania i utrwalania wiedzy, przygotowywania do matur, egzaminów ósmoklasistów, konkursów czy olimpiad. Pomimo pewnych wad, jak brak bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, trudno zignorować zalety kształcenia zdalnego. W odpowiedzi na pozytywny odbiór naszych lekcji online wprowadzonych podczas zagrożenia epidemią, postanowiliśmy rozszerzyć działalność Edumotiv i wprowadzić na stałe do naszej oferty naukę zdalną. 

Nasza pełna zaangażowania kadra pedagogiczna, której priorytetem jest rozwój intelektualny każdego ucznia, wykorzystuje swoje doświadczenie i nowoczesne rozwiązania technologiczne, by prowadzić interesujące zajęcia i korepetycje online.

Zajęcia w formie online sprawdzają się zarówno w nauczaniu języków obcych, jak i matematyki, fizyki czy innych przedmiotów przyrodniczych. 

Zajęcia zdalne z matematyki i fizyki prowadzone są w formie zindywidualizowanej w oparciu o dostępne nowoczesne technologie (tablety graficzne, laptopy, metody udostępnienia ekranu online, zdalną tablicę). Ich podstawowe zalety to: 

Indywidualne podejście – bezpośrednie połączenie z uczniem przy użyciu bezpiecznej platformy Microsoft Teams umożliwia nie tylko komunikację, ale i bezproblemową wymianę materiałów dydaktycznych (tablice matematyczne, filmy ilustrujące określone zjawiska fizyczne itp.).

Oszczędność czasu i pieniędzy – czas i koszty potrzebne na dojazd na zajęcia stacjonarne nie są już problemem, to jedna z największych zalet nauczania online. Rodzice i dzieci mogą wykorzystać zaoszczędzony czas podczas wspólnych aktywności budujących ich relacje.

Edukacja w zaciszu własnego domu – podczas lekcji online kontakt nauczyciela i ucznia pozostaje niezachwiany. Dla wielu osób skupienie się na nauce (szczególnie ważne przy uczeniu matematyki czy fizyki) we własnym pokoju, może być nie tylko bardziej komfortowe, ale także doprowadzić do wyrobienia odpowiednich nawyków związanych z samodzielnym pogłębianiem wiedzy.

Duża elastyczność w wyborze terminu zajęć – prowadzenie zajęć w trybie zdalnym pozwala na znaczne zwiększenie możliwości czasowych prowadzenia spotkań online w porównaniu z zajęciami stacjonarnymi – zarówno pod względem wyboru samego terminu jak i czasu trwania zajęć online.

Wszystkie zalety Edumotiv przeniesione do sieci – nasz profesjonalny zespół nauczycieli i pedagogów prowadzi naukę zdalną na najwyższym poziomie, aby przygotować naszych podopiecznych do matury, egzaminów ósmoklasisty czy olimpiad.  W naszej ofercie znajdują się zarówno korepetycje online jak i zajęcia rozszerzające wiedzę szkolną z matematyki, fizyki, chemii oraz języka polskiego. Z powodzeniem prowadzone są też interaktywne lekcje języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego. Korzystają z nich klienci w wieku od czterech do kilkudziesięciu lat. Uczą się indywidualnie lub w małych kameralnych grupach.

Pozytywne doświadczenia ostatnich miesięcy spowodowały, iż od września możecie skorzystać z naszych zajęć również w  w formie e-learningowej. Serdecznie zapraszamy.