fbpx
Menu Zamknij

10 powodów, dla których warto uczyć się języka francuskiego

Nauka języka francuskiego

Nauka języka francuskiegoDlaczego warto uczyć się języka francuskiego? Czy wiesz, że – wbrew powszechnym opiniom – jest to język łatwy do przyswojenia? Na tym jednak jego zalety się nie kończą.

  1. Ponad 200 milionów ludzi mówi po francusku na 5 kontynentach. Język francuski jest drugim językiem najczęściej używanym na świecie. Obok języka angielskiego, jest językiem, którego można uczyć się wszędzie, w każdym kraju.
  2. Znając ten język można łatwo znaleźć pracę na całym świecie. W Polsce, na przykład, we wszystkich firmach outsourcingowych, język francuski jest językiem najbardziej pożądanym, zaraz za językiem angielskim.
  3. Jest to język międzynarodowy w świecie kuchni, mody, teatru, sztuki, tańca i architektury. Posługując się tym językiem ma się dostęp do dzieł w oryginale (literatury, kina, piosenki), co pozwala na autentyczne, bezpośrednie zapoznanie się nimi. Francuski to język rodzimy takich wielkich ludzi kultury i sztuki jak: Charles de Gaulle, Louis Pasteur, Victor Hugo, Jacques-Yves Cousteau, Edith Piaf, Jules Verne, Napoleon Bonaparte, Jeanne d’Arc, Voltaire, Louis de Funes, Zinedine Zidane.
  4. Francja jest krajem najczęściej odwiedzanym przez turystów w ciągu całego roku. Uwagę przyciąga nie tylko piękny Paryż, ale także urocze lazurowe wybrzeże, majestatyczne Alpy i dzikie wybrzeża Bretanii. Kto raz zobaczy ten kraj, będzie chciał tam zawsze wracać.
  5. Język francuski otwiera także drzwi do Uniwersytetów, które cieszą się największa renomą na całym świecie.
  6. Jest językiem oficjalnym w ONZ, UE, UNESCO, NATO, Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim i Czerwonym Krzyżu. Siedziby międzynarodowych organizacji znajdują się w miastach francuskojęzycznych (Strasbourg, Bruxelles, Luxembourg).
  7. Po języku angielskim i niemieckim jest językiem Internetu. Śledząc media, mamy możliwość wyrobienia sobie krytycznego poglądu na otaczającą nas rzeczywistość.
  8. Wbrew niektórym opiniom, zwłaszcza osób, które nigdy się go nie uczyły, jest to język łatwy do przyswojenia, szczególnie w początkowym etapie nauki.
  9. Znajomość języka francuskiego pozwala łatwiej zmierzyć się z innymi językami romańskimi, a także z językiem angielskim, którego 50% słownictwa jest zapożyczone z języka francuskiego.
  10. Język francuski to język miłości. Dzięki swojej intonacji i linii melodycznej jest idealną opcją dla poezji miłosnej.