fbpx
Menu Zamknij

ZASADY BEZPIECZNYCH ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH ORAZ GRUPOWYCH W CENTRUM EDUKACJI EDUMOTIV W ROKU SZKOLNYM 2021/22

W związku z sytuacją pandemii uprzejmie informujemy, że nasze Centrum stosuje się do wytycznych GIS i MEN w sprawie przeciwdziałania pandemii COVID-19.

Oto najważniejsze zasady, których należy przestrzegać biorąc udział w zajęciach stacjonarnych w lokalu EduMotiv:

  1. Na zajęcia mogą uczęszczać tylko i wyłącznie uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych oraz gdy ich domownicy nie przebywają w kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych. To samo dotyczy nauczycieli prowadzących zajęcia.W sytuacji lekkiego przeziębienia prosimy o pozostawanie w maseczkach jednorazowych również w czasie zajęć.
  2. W razie niemożności uczestnictwa w zajęciach grupowych z powodu infekcji istnieje możliwość wzięcia udziału  w nich poprzez platformę edukacyjną w czasie trwania zajęć na żywo w Centrum. Chęć udziału online należy zgłosić w recepcji 600 679 640 dzień przed zajęciami.
  3. Na terenie budynku przebywają wyłącznie pracownik sekretariatu, nauczyciele EduMotiv oraz osoby uczestniczące w zajęciach.
  4. Prosimy, aby uczniowie nie wchodzili do budynku wcześniej niż 5 minut przed rozpoczęciem zajęć, a osoby odprowadzające i odbierające wchodziły do środka tylko w razie absolutnej konieczności zachowując bezpieczną odległość. Opiekunowie powinni odbierać dzieci punktualnie zaraz po zakończeniu zajęć.
  5. Opiekunowie nie mogą przebywać w Centrum oczekując na dzieci. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii. Nie dysponujemy wystarczająco dużą powierzchnią, aby zapewnić bezpieczną odległość dla wszystkich oczekujących.
  6. W Centrum dostępne są środki czystości (mydło i ręczniki papierowe) oraz dezynfekujące – zarówno każdy uczeń jak i nauczyciel ma obowiązek dokładnej dezynfekcji rąk przed rozpoczęciem zajęć.
  7. Istnieje obowiązek noszenia maseczek osobistych zasłaniających nos i usta w przestrzeni wspólnej (recepcja, szatnia, korytarz, toaleta, kuchnia).
  8. Podczas zajęć edukacyjnych (indywidualnych i grupowych) podstawową zasadą jest trzymanie bezpiecznej odległości. Osoby chętne, mogą pozostać w maseczkach podczas całej lekcji.
  9. Każdy uczeń powinien posiadać własne podręczniki i przybory do pisania oraz własną maseczkę. Są one również dostępne w recepcji EduMotiv.
  10. Sale lekcyjne są regularnie wietrzone, a przedmioty i sprzęty codziennie dezynfekowane.