fbpx
Menu Zamknij

Renata Dębiec-Pazera

nauczyciel francuskiego

Pracuję jako nauczyciel i tłumacz języka francuskiego od 1998 roku. Ukończyłam studia na kierunku Filologia Romańska tj. francuska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, równolegle dwuletnie studium pedagogiczne przygotowujące do pracy w charakterze nauczyciela, a także studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Moje doświadczenie obejmuje pracę zarówno z dziećmi i młodzieżą (gimnazjalną oraz licealną) jak i z osobami dorosłymi.
Lubię to, co robię. Zabiegam o sympatyczną atmosferę na zajęciach i o to, by były one urozmaicone; w takiej oprawie nawet gramatyka wydaje się być całkiem lekkostrawna! Sposób pracy i podręczniki dostosowuję do potrzeb studenta, do jego zainteresowań i motywacji. A jeśli motywacji brak, wtedy wystarczy, że nauczyciel jest pasjonatem i ta pasja się udziela 🙂 
Bardzo lubię fotografować, poznawać ludzi i nowe miejsca, czytam dużo i z wielką przyjemnością. Gdybym miała udać się na bezludną wyspę na czas nieokreślony i mogłabym zabrać tylko jedną rzecz, byłaby nią Biblia.