fbpx
Menu Zamknij

Magdalena Łagosz

Jestem studentką filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W ramach programu studiów uczęszczam na lektorat z języka portugalskiego. Dzięki stypendium ERASMUS, mieszkałam w Hiszpanii pięć miesięcy i studiowałam tam na Uniwersytecie w Grenadzie. Zanim zaczęłam studia, uzyskałam Título de Bachiller (hiszpański odpowiednik polskiej matury) jako zwieńczenie mojej nauki w sekcji dwujęzycznej w liceum.

Ucząc języków, chcę przede wszystkim pokazać, że są one pewnymi schematami, powtarzalnymi i nie pojawiającymi się znikąd. Dlatego też na zajęciach przeplatam wiedzę ze znanego przez uczniów języka z tym, którego się uczą. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie, a w nauce języka bazuję na jego zainteresowaniach i potrzebach. Z młodszymi uczniami odkrywam język poprzez gry, zagadki i opowieści, czerpiąc z wieloletniego działania w organizacjach harcerskich.

Z pasji zajmuję się badaniem i tłumaczeniem poezji galicyjskiej (z Galicji w Hiszpanii), a wolne chwile spędzam wspinając się na ściankach wspinaczkowych i czytając książki.