fbpx
Menu Zamknij

Monika Pęgiel – Dromundo

nauczyciel hiszpańskiego

W Polsce ukończyłam pedagogikę z turystyką i rekreacją oraz turystykę międzynarodową jak również studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania oświatą.

Mieszkałam 8 lat w Meksyku, poznając język i kulturę tego kraju. Ukończyłam pełny kurs hiszpańskiego dla nauczycieli w  Centro de Enseñanza para Extranjeros na Uniwersytecie UNAM w Meksyku.

To co fascynujące w hiszpańskim  to nie tylko sam język, ale jego rodzimi użytkownicy, a przede wszystkim ich optymizm w podejściu do życia oraz oryginalne tradycje. Będąc pasjonatką kultury Ameryki Łacińskiej, chciałabym podzielić się moim doświadczeniem i umiejętnościami, prowadząc kurs języka  hiszpańskiego metodą tradycyjną, ale przesyconą duchem latynoskim. Wykorzystuję w nauczaniu metodę bezpośrednią kładącą nacisk na mówienie i słuchanie. W pracy z dziećmi stosuję z powodzeniem  metodę Colorin Colorado, która opiera się na swobodnej i radosnej zabawie.  Chcę zaszczepić w uczniach  pasję i chęć do nauki tego stosunkowo łatwego i melodyjnego języka. 

Prywatnie jestem miłośniczką „życia dla życia”, uważam, iż lepiej „być, a nie mieć” i wciąż sama się tego uczę.